האם גם לנשים מתאמנות כדאי לצרוך אבקת חלבון?

אין ספק שיש הבדלים גדולים בין ספורט של נשים לספורט של גברים אך באותה נשימה, ברור כי האימונים עצימים בעבור שני המינים וכי גם נשים מאמצות מאוד את השרירים שלהן בדומה לגברים. שאלה שמתעוררת האם נשים גם צריכות לצרוך תוספי תזונה באותו היקף ובאותה צורה כמו גברים, האנחה הרווחת היא שההבדלים בין נשים לגברים באין לידי ביטוי גם בהקשר תוספי התזונה, הגיע הזמן לעשות קצת סדר.

שיקום השרירים לאחר אימון

אין ספק שבעיקרון הגוף שלנו מייצר ומספק לעצמו את כול מה שהוא צריך על מנת לשמור עלינו בריאים וחיים. הבעיה מתחילה כאשר לוקחים את הגוף לקצה ומבצעים אימוני כושר אשר מצד אחד מפתחים אותו ושומרים עליו בריא ופעיל, אך מצד שני יכולים לגורם לנזק עבורו. כאשר מדובר באימונים מסוימים, במיוחד אם הם בעצימות גבוהה, נדרש לספק לגוף חלבון, כמו בעזרת תוסף תזונה לספורטאים, אשר מספיקים לגוף כמות גבוהה של חלבון אשר יבנה מחדש את השרירים וישקם את כול שקרה.

אבקת חלבון נעים להכיר

כאמור, הגוף דרוש לעיתים לסיוע חיצוני של חלבון על מנת לשקם את השרירים. אבקות החלבון עשויות להיות מיוצרות הן מחלבון המגיע מהחי כדוגמת מי גבינה או ביצה, אך גם מחלבונים המגיעים מהצומח כדוגמת טופו. כמובן שבאבקת חלבון מסוימת יכולים להיות כול מיני מרכיבים ובסיסים וחשוב לשים לב ממה האבקה מורכבת ולוודא שאתם רוכשים את האבקה עם הריכוז והחומרים שמותאמת לכם.

האם גם לנשים מתאמנות כדאי לצרוך אבקת חלבון?

תוספי תזונה – גם לנשים!

תוסף תזונה לספורטאים הוא בסופו של דבר תוסף תזונה לאנשים שעושים ספורט, הן אם מדובר בנשים והן אם בגברים. סביר כי המטרות של הכושר של נשים ושל גברים יהיו שונות, לדוגמא כנראה שגברים יותר יתמקדו בניפוח וחיזוק שרירי היד מאשר נשים ועל כן נדמה לנשים רבות כי הן לא אמורות לקחת אבקות חלבון וכי מדובר במנהג גברי. אך לא כך הדבר, גם לנשים יש שרירים אשר זקוקים לחיזוק וזאת ניתן לקבל על ידי אבקות החלבון המוצעות בשוק.  דוגמאות: אבקת חלבון, ברזל, ויטמינים, מגנזיום וחומצות אמינו (נמצאות גם בחלק מאבקות החלבון).

מינון וסוגי אבקות

לנשים מתאמנות אכן כדאי לצרוך אבקות חלבון אך בדומה להליכים אחרים אשר מבדילים בין נשים לגברים, גם כאן עשויים להיות הבדלים במינון ובשיטת הצריכה. אך חשוב להבין כי הבדלים אלו קיימים גם בין גבר אחד למשנהו או בין אישה אחת לאחרת. ניתן לסכם כי חשוב שכול אישה וגבר כאחד, יקבלו המלצה מאיש מקצוע כדי לדעת כמה הם צריכים לצרוך וגם לקבל המלצה איזו אבקת חלבון מתאימה להם בהקשר הרכיבים והריכוז שלהם המרכיבים את האבקה. צפי כי המינון יהיה שונה משל בן הזוג שלך, אבל סביר מאוד כי תקבלי גם המלצה להשתמש באבקה.

התשובה לשאלה האם גם לנשים מתאמנות כדאי לצרוך אבקת חלבון היא – כמובן שכן. גם אישה אשר מתאמנת מאמצת את השרירים שלה עד כדי פגיעה רגעית בם ועל כן הגוף שלה ישמח לקבל תוספת של חלבון בסמוך לאימון כדי לשקם את השרירים ולאפשר לכול העבודה הקשה שהיא עשתה לבוא לידי ביטוי בגוף. אם את מתאמנת, אל תוותרי על תוספי תזונה כדוגמת אבקת חלבון והטיפ הכי טוב שנוכל לתת – התייעצי עם איש מקצוע בנושא, שיהיה בהצלחה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות
גלילה לראש העמוד