מקריירה ועד להרפתקאות והעצמה: ספרים מומלצים שנשים חייבות לקרוא

קריאת ספרים זה דבר מצוין ונפלא – כזה שפותח לנו שער ישיר לעולמות של דמיון, עוזר לנו להתנתק לכמה רגעים מהמסכים ולשים בצד את צרות היומיום, ושומר על המוח שלנו צעיר ורענן גם בגילאים מבוגרים יותר. יחד עם זאת, אין ספק כי שאר הגירויים בחיים, ובפרט אלו שמגיעים מהמסכים השונים, בעיקר מהטלוויזיה והטלפונים החכמים, יגנבו פעמים רבות את תשומת הלב שלנו, וכדי שנוכל להתמיד בקריאה, שווה להכיר ספרים טובים ומעניינים באמת שבהחלט יהיה קשה להוריד מהידיים. ומתוך שלל הספרים, יש לא מעט כותרים טובים ומעניינים שמתאימים באופן ספציפי דווקא לנשים. אנו רוצים להמליץ כעת על כמה ספרים מעולים שלא כדאי גם לך לפספס.

ניצוץ של אור/ג׳ודי פיקו

ישנם לא מעט ספרים מומלצים לנשים העוסקים בנושאים שונים, אך ספר המתמודד בצורה כל כך ישירה ומרגשת עם הנושא של הפלות קשה למצוא, והספר הזה עושה זאת בצורה מצוינת. העלילה כולה מתרחשת בין כותלי המרפאה לבריאות האישה המציעה שירותי הפלות, ומערבת דמויות רבות שונות באירוע מאד פרטי וכאוב. הספר נוגע בנקודות הרגישות ביותר הקשורות בהפלות, בנושא של בעלות האישה על גופה ובבחירה חופשית באופן כללי.

מתבגרת באהבה/דפנה פלר

הספר הזה הוא ספר נפלא לנערות והוא לגמרי עוזר להבין קצת יותר טוב את התקופה המורכבת הזו שנקראת גיל ההתבגרות. הספר מלווה את הנערה המתבגרת במסע דרך השינויים המתרחשים בגופה ובנפש שלה, נוגע בצורה יפה באתגרים השונים כמו קושי בלימודים, אינטראקציות ראשונות עם בני המין השני, קשיים בלימודים ועוד.

 

נשיקה צרפתית/קריסטין הרמל

הספר המיוחד הזה מציג את עולמה של אישה שרוצה להצליח בדרכה שלה, לחוות את הרומנטיקה והקסם במיוחדים של פריז ולהכיר את הכוח הפנימי שלה באמת. בין מערכות היחסים שיוצרת הדמות הראשית, הקוראת תגלה את הרחובות היפהפיים של פריז ואת מסדרונות הנפש של אישה שהחליטה לקחת בעלות על החיים שלה.

הסודות שבינינו/מולי מקאדמס

זהו הספר הראשון מתוך סדרת ספרים רומנטיים. הספר מסופר מנקודת מבטו של גבר שחשב שאי אפשר להתאהב, עד שפגש את האישה ששינתה עבורו הכול. הספר נוגע בנושאים שונים של פיתוי, רגש, נאמנות, רומנטיקה וחברות.

טיולים בעקבות נשים/עידית שכטר פייל

כאן לא מדובר על ספרות פרוזה, אלא ספר טיולים, אך כזה שבהחלט חשוב שכל אישה תכיר. המחברת למעשה לוקחת שמונה דמויות נשיות חשובות מהיסטוריה, דרכן אפשר למסע של טיול ברחבי הארץ. בעקבות לאה גולדברג ברחובות תל אביב, שירי רחל המשוררת בכנרת, המפעל החלוצי של ד״ר הלנה כגן ברחוב הנביאים בירושלים ועוד.

999 נשים צעירות/התר דיון מאקאדם

כאן יש לנו ספר בהחלט חזק ועוצמתי, שאולי לא מתאים לקריאה קלילה בכל זמן, אבל בהחלט חשוב להכיר. הוא מביא את סיפור של הטרנספורט הראשון לאושוויץ, עליו היו 999 נשים שחשבו שהם נוסעות לשליחות לאומית לסייע לגרמניה שאחרי מלחמת העולם הראשונה. הסיפור מבטא את הכאב לא רק של העם היהודי, אלא גם של נשים, שהיו החלשות ביותר הרבה פעמים בתקופה הארורה הזו.

לסיכום

באתר סטימצקי ובחנויות תוכלו למצוא לא מעט כותרים וספרים נפלאים לנשים, על נשים ובנושאים שונים הקשורים בהעצמה נשית ופמיניזם. אלו הם בהחלט ספרים מעניינים ששווה להתחיל איתם, ושווה לדעת שניתן להזמין ולשלם מראש על כל ספר באתר סטימצקי ולהגיע לאיסוף עצמי מסניף נבחר ללא עלות נוספת. מאחלים לכן קריאה נעימה!

נגישות
גלילה לראש העמוד