אימהות טריות – איך תבחרו משאבת חלב?

משאבת חלב

רכישה של משאבת חלב מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך ההזנה של תינוקות, בייחוד לאור העובדה כי מדובר במכשיר שמאפשר לשאוב חלב אם בצורה יעילה וללא כאב. תחום משאבות החלב התפתח באופן משמעותי בעשור החולף, כאשר כיום ניתן לבצע רכישה מבין שני סוגים של משאבות – משאבת חלב ידנית ומשאבת חלב חשמלית. לצד זה ישנן משאבות חד צדדיות שמאפשרות לבצע את תהליך השאיבה מכל צד של השד בנפרד או משאבה דו צדדית שיכולה לחסוך זמן, מאחר והיא מבצעת את השאיבה משני השדיים. בעבור נשים שאין להן מספיק חלב בצד אחד של השד רצוי לבחור במשאבה חד צדדית, אולם חשוב לזכור כי לכל סוג של משאבה יש את היתרונות והחסרונות, ולכן על מנת לבצע בחירה נכונה של משאבה חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים. מהם? להלן מדריך מפורט לאימהות טריות שמתלבטות לגבי רכישה.

רכישה של משאבה בהתבסס על המלצות

אם אתן מתלבטות לגבי משאבה, רצוי לקרוא סקירות ברשת מצד נשים שהשתמשו במשאבת חלב אותה רכשו מיצרן מוכר. מבדיקה שלנו עולה כי משאבת חלב אמדה היא משאבה מעולה בגוון דגמים אותה ניתן לרכוש אונליין, כאשר המשאבה זוכה לביקורות מצוינות מצד אימהות טריות שדיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד. מדובר במכונה עם עוצמת שאיבה חזקה במיוחד כמו גם קומפקטית, ועל כן היא מתאימה מאוד לאימהות עובדות שזקוקות למשאבה בזמן העבודה. מגוון הדגמים ברשת מותאמים אישית לכל אישה ועל כן מדובר במשאבות איכותיות שיכולות לא רק ליצור מערך תומך לטובת שאיבת חלב לתינוק, בין אם יש צורך לצאת לעבודה ולהשאיר מנות מוכנות או כאשר ישנו קושי בשאיבה של התינוק. משאבות אלו הן משאבות חכמות מהדור החדש אותן כאמור ניתן לרכוש אונליין ועם משלוח מהיר עד לבית, כל זאת כחלק מהבנה כי כאימהות טריות אתן עסוקות ורוצות לקצר תהליכים עד כמה שאפשר, בייחוד כאשר מדובר ברכישה של משאבות.

בחירה של משאבת חלב – מה חשוב לדעת?

כאשר בוחרים משאבת חלב צריך לקחת בחשבון מספר אלמנטים – תדירות השאיבות, האם המשאבה צריכה להיות ניידת או כזו שנשארת בבית. הסיבה לכך נובעת מהרעש שהמכונה מייצרת בזמן הפעולה, כאשר לנשים עובדות הנושא הוא מהותי מאחר והרעש עשוי להפריע לסביבת העבודה. זאת ועוד, המקום שבו יתבצעו השאיבות הוא גם אלמנט שאליו צריך להתייחס, וזאת מאחר והמשקל כמו גם הרעשים שהמכונה מפעילה בזמן היניקה יכול לקבוע האם לרכוש את המכונה החשמלית או לבחור במכונה ידנית. צריך לקחת בחשבון כי המשאבה איננה מחליפה את הפעילות של עבודת השד בתהליך היניקה ועל כן הנוחות בהפעלה כמו גם בשאיבה הם אלמנטים נוספים אותם צריך לקחת בחשבון בתהליך הבחירה, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי הרכישה אכן תהיה משתלמת.

הנקה – השיטה הטובה ביותר להזנה של תינוקות

מחקרים רבים שנערכו בעשרות השנים האחרונות הוכיחו מעל לכל ספק כי חלב אם הוא המזון הטוב ביותר בעבור תינוקות. יחד עם זאת, בעבור נשים שמתחילות את התהליך בפעם הראשונה, לא פעם עלולים להיווצר קשיים שמשפיעים על היכולת להניק ואף גורמים לתחושה של חוסר מסוגלות. פודקאסט מעניין שעוסק בהנקה יכול לסייע לכן לקבל את כל המידע ובהתאם לקבל את הכלים לטובת תהליך שאיבה שבמסגרתו התינוק/ת יקבלו את המזון הטוב והאיכותי ביותר.

לסיכום

בחירה של משאבה היא בחירה משמעותית ועל כן ביצוע של סקר שוק הוא חיוני לטובת ביצוע של בחירה נכונה. בנוסף, רצוי להתייעץ עם יועצת הנקה מוסמכת שיכולה לסייע לכן בתהליך, כל זאת מתוך מטרה ליצור התאמה מדויקת לצרכים, אופי השאיבה ומספר הפעמים, כאשר שימו לב לתחושות בזמן ההנקה – המשאבה איננה צריכה לגרום לתחושה של כאב בשד, ועל כן הנוחות מהווה את שם המשחק בכל הקשור להנקה.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות
גלילה לראש העמוד