מחפשות סמארטפון חדש? באתר רונלייט תמצאו אופציות מעולות!

סמארטפונים הם כיום בין המוצרים היותר מסובכים לרכישה. זאת, מאחר שהיקף התכונות שלהם רחב מאוד. מה גם, שלגבי כל היבט כזה, יש פרטים רבים שכדאי לקחת בחשבון. בסך הכול, זו החלטה מורכבת למדי, אשר משלבת שיקולים טכניים, אסתטיים וכמובן גם את היבט המחיר. אלה כמה טיפים מסייעים, לבחירת הסמארטפון המתאים ביותר עבורכן:

מחיר

אנו מתחילים משיקול המחיר, מאחר שהוא משמש בפועל כמסננת אפשרויות מהירה וחזקה. ככל שהתקציב מצומצם, כך כמובן מבחר הדגמים שיעמוד לרשותכן יצומצם. עם זאת, חשוב לציין, שגם במחירים הנמוכים יחסית ניתן להשיג סמארטפונים מצוינים. לדוגמה, באתר  ronlightניתן למצוא מגוון גדול של סמארטפונים מעולים. רבים מהם במחיר נמוך ונוח מאוד. קחו בחשבון, שאם תרכשו את החדש והיקר ביותר, ישנו סיכוי טוב שלא תתקרבו אפילו לניצול מלא של יכולותיו.

תצוגה

הפרמטר הראשי לגבי בחירת הצג הוא גודלו וזה הוא עניין של העדפה אישית – האיזון שבין נוחות צפייה לבין נוחות נשיאה. ישנו גם היבט של רזולוציה, אך היא כיום ברמות גבוהות מאוד, גם בדגמים הזולים. מעבר לכך, במילא לא תרגישו בהבדל. עמידות המכשיר אגב, מתבטאת באופן מיוחד בעמידות הצג. מעבר לסדקים ושברים בו, העמידות  מתייחסת גם לסיכונים עקב רטיבות ואבק. בפועל, הצג הוא ברובו מזכוכית חזקה ביותר ועמידה מאוד ותמיד ניתן להוסיף לכך כיסוי מגן.

יכולות צילום

ראשית, חשוב לציין שיכולות הצילום של סמארטפון ממוצע, הן כיום מצוינות. עם זאת, אם הצילום חשוב לכן במיוחד, תוכלו למצוא ואריאציות רבות ומתקדמות בנושא זה. לדוגמה: oppo A93, אשר במחיר 1,149 ש"ח מספק שש מצלמות (כולל שתי מצלמות סלפי), צג 6.43 אינץ' ורזולוציית +FHD. תוכנת הצילום במכשיר זה מאפשרת להשיג תוצאות ברמה הגבוהה ביותר, ללא תלות בתנאי התאורה. משמע – בכל שעות היום והלילה.

מחפשות סמארטפון חדש? באתר רונלייט תמצאו אופציות מעולות!

מראה ונוחות שימוש

כאן מדובר על טעם אישי ושיקולי ארגונומיה. למשל, האם קל ונוח להשתמש במכשיר ביד אחת? נוחות השימוש מתבטאת גם בנוחות הצפייה בצג בשמש. מראה המכשיר, הוא למעשה היבט שזוכה לתשומת לב רבה מבחינת עיצוב הדגמים השונים. לשם ההמחשה: LG VELVET (1,299 ש"ח) הוא סמארטפון עם צג 6.8 אינץ', עובי של 7.9 מ"מ ורוחב 74 מ"מ. למכשיר זה עיצוב יוקרתי במיוחד, כולל דפנות מתכתיים, גימור זכוכית מבריק וצבעים מיוחדים לבחירה (כולל ורוד-שקיעה, לבן, טיטניום וכסף).

סוללה

ראשית, הצורך להטעין את הסמארטפונים בתדירות גבוהה הופך את תכונות הסוללה להיבט חשוב. לכן חשוב לקחת בחשבון, שערך ה-mAh בו הסוללה מתוארת, הוא לא הפרמטר היחידי שיקבע לכמה זמן היא תחזיק. זאת, מאחר שהדבר תלוי במידת ה"עבודה" שהמכשיר יבצע, דבר שנובע מאופן הפעלת הסמארטפון, ממנגנון ניהול הסוללה ומהמידה שבה תשמרו על הסוללה במצב טוב.

מערכת ההפעלה

לגבי מערכת ההפעלה לבחירה, החדשות הלא טובות, הן שאין הרבה חלופות. למעשה, יש רק שתיים נפוצות: מכשירים שונים מבוססי אנדרואיד ומכשירים של אפל (אייפון), מבוססי מערכת ההפעלה שלה iOS. אנדרואיד היא בפועל גרסה של לינוקס – מערכת הפעלה וותיקה ואמינה מאוד, בקוד פתוח (מפותחת על ידי מתנדבים). אלא שזו גרסה שפיתחה חברה מסחרית (גוגל), באופן שמנטרל חלק מיתרונות הקוד הפתוח. תכל'ס: אנדרואיד מספקת מעט יותר אפשרויות התאמה אישית, אבל מעבר לזה שתי המערכות טובות ומאפשרות לעשות פחות או יותר אותו דבר.

לסיכום

אלה הנקודות העיקריות שמומלץ לקחת בחשבון בבחירת סמארטפון. למעט מקרים מיוחדים, הפרמטרים הטכניים הנוספים הם פחות משמעותיים. למשל מספר הליבות או נפחי הזיכרון והאחסון.

נגישות
גלילה לראש העמוד