נשירת שיער אצל נשים: האם ניתן למנוע אותה?

נשירת שיער היא תופעה מוכרת אשר גורמת לירידה משמעותית בביטחון והדימוי בעצמי. חשוב לזכור כי לא מדובר בגזרת גורל, אלא ניתן בהחלט למנוע ולעכב את הנשירה. כיצד? להלן הפרטים.

נשירת שיער: כך תוכלו להתמודד עם התופעה

נשירת שיער היא תופעה אשר עלולה להתרחש בכל גיל, והיא מובילה ללא מעט השפעות נפשיות אשר כוללות בין היתר דימוי עצמי וביטחון עצמי ירוד. לעיתים, אלו אשר סובלים מנשירה מדווחים גם על תחושה של חרדה ודיכאון. סיבות לתופעת נשירת שיער אצל נשים הן רבות, וכוללות בין היתר בשל שימוש בחומרים כימים בשיער, לחץ, חרדה, תזונה לקויה וכן גורמים גנטיים. חשוב להבין כי נשירת שיער היא לא גזרת גורל, אלא תופעה אותה ניתן למנוע ובמידת הצורך גם לעכב, וזאת באמצעות אורח חיים בריא.

נשירת שיער אצל נשים האם ניתן למנוע אותה

כיצד ניתן לסגל אורח חיים בריא ובהתאם לכך למנוע נשירת שיער?

ראשית כל, אם את סובלת מנשירת שיער חשוב מאוד לגשת לבדיקת דם ולבחון האם קיים מחסור בברזל. מדובר באחת הסיבות הנפוצות לנשירה, ועל כן אם אכן נמצא בבדיקות כי את סובלת ממחסור ברזל ניתן בהחלט להתגבר על המחסור באמצעות שימוש בתוספי תזונה כמו אומגה 3 אשר נחשב לתוסף תזונה מצוין ועשיר בברזל. נוסף לכך, ישנם לא מעט תוספי תזונה אשר יכולים לתרום לבריאותך, כולל תוספי תזונה אשר נועדו לצורך מניעת נשירה. עם זאת, שימי לב כי לא מדובר בתרופת קסם אלא בשילוב של תוספי תזונה ותזונה נכונה.

תזונה נכונה לצורך מניעת נשירה

כדאי לציין כי תזונה נכונה מהווה את המפתח לצורך מניעת נשירת שיער. לא מעט מאיתנו אוכלים מזון מעובד אשר מזיק לבריאות, כמו גם לשיער. לכן, יש מומלץ לאמץ לתפריט היומי שימוש בפירות וירקות אשר הם עשירים בסידן ומינרלים, כמו גם מזונות על אשר יכולים לסייע לצורך חיזוק מערכת החיסון ובהתאם לכך מניעת הנשירה.

הימנעות מתכשירי שיער לצורך שיקום

אחת הסיבות המרכזיות לנשירת שיער היא שימוש בתכשירי שיער אשר גורמים לנזק משמעותי לסיב השיער. לכן, ההמלצה הגורפת היא להימנע ככל האפשר משימוש בתכשירי שיער כימים, כולל הימנעות עד כמה שאפשר ממכשירים פולטי חום כמו פנים או מחליקים. ברשתות הפארם ניתן לרכוש מגוון רחב של תכשירים אשר נועדו לעזור ולשקם את השיער, כולל מסכות איכותיות אשר באמצעותן ניתן בהחלט לחזק את סיב השיער. במקרים שבהם הנשירה היא מסיבית, ניתן לקחת בחשבון אופציה של השתלת שיער. מדובר בשיטה מצוינת אשר במסגרתה ניתן להתגבר על הקרחות שנוצרו כתוצאה מהנשירה, כל זאת בהליך מהיר ומדויק המתבצע הן בישראל והן מעבר לים, בעיקר בטורקיה. זכרי, לא מדובר בגזרת גורל וישנם לא מעט צעדים אותם ניתן לבצע, כפי שהסברנו במדריך.

נגישות
גלילה לראש העמוד