כדאי להכיר: ארגונים חברתיים בישראל למען נשים

בשנים האחרונות ועם העלייה במקרי האלימות כנגד נשים הוקמו בישראל לא מעט ארגונים חברתיים למען נשים. במדריך זה נציג חמישה ארגונים אותם מומלץ להכיר, וזאת מתוך מטרה לחשוף גם אתכם לפעילות הענפה והחשובה אשר אותם מבצעים הארגונים הללו בכל יום, ללא תמורה ובאמונה שלמה.

נשים למען נשים: אלו הארגונים החברתיים המובילים בישראל

זה לא סוד שמעמד האישה במדינת ישראל זוכה לתהודה ציבורית רחבה בשנים האחרונות, ובעיקר בשנה האחרונה. למעשה, מקרי האלימות נגד נשים רק הולכים וגוברים (לצערנו, לא מעט בצל משבר הקורונה) כמו גם פערים חברתיים ופערי שכר. מאחר ומדיניות הממשלה בעשור האחרון כמעט ואינה תמכה בנשים, והייצוג בכנסת של המין הנשי הוא נמוך ביחס למדינות המערב, הוקמו במדינת ישראל לאורך השנים ארגונים אשר חרטו על דגלם לקדם את מעמד האישה במדינת ישראל. עם זאת, משאבים לארגונים חברתיים עדיין חסרים ולכן זה הזמן להכיר את הארגונים בהם ניתן לתמוך, וזאת בכדי לחזק את פעילותן החשובה כאן בישראל.

1 מתוך 9

העמותה הוקמה מתוך רצון לסייע לנשים אשר מתמודדות עם סרטן השד. ע"פ הסטטיסטיקה, 1 מכל 9 נשים מאובחנת עם סרטן שד. מטרת העמותה היא לספק תמיכה לנשים חולות סרטן, וזאת באמצעות מערך של מתנדבות אשר התגברו על המחלה. מדובר בסיוע הכולל ייעוץ מטעם מומחים, ליווי מקצועי ומימוש זכויות רפואיות, כמו גם ימי פעילות וגיבוש למען הנשים. מדובר בעמותה הוותיקה ביותר בישראל בפעילות למען נשים חולות סרטן, ומאז הקמתה בשנת 1994 תרמה רבות להעלאת המודעות למחלה.

כדאי להכיר ארגונים למען נשים בישראל

אחותי

עמותת אחותי למען נשים בישראל הוקמה בשנת 2002 ומטרתה היא לקדם את נושא הצדק החברתי, כלכלי ותרבותי של נשים מהמעמד הכללי הנמוך. מדובר בארגון פמיניסטי מזרחי הפועל בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב, ובמרכז מתקיים מדי יום הרצאות, מפגשים וקורסים למען הקהל הנשי.

מסל"ן

ארגון המסייע לנפגעות תקיפה מינית ואלימות. הארגון פועל מאז שנת 1994 וזכה בשנת 2010 בתואר אות הנשיא למתנדב, בשל הפעילות הענפה של המרכז לסיוע נפגעות מין אשר היה הראשון מסוגו שהוקם במדינת ישראל. בשנה האחרונה הארגון עלה לכותרות בשל מקרי תקיפה מינית קשים ביותר אשר התרחשו במדינת ישראל, והוא מעניק תמיכה מלאה לנפגעות מין באמצעות ליווי של מתנדבות, מערך רפואי וכן ייעוץ משפטי לצורך מימוש זכויות לנפגעי עבירה.

שדולת הנשים בישראל

כדאי לדעת ששדולת הנשים בישראל היא עמותה פמיניסטית אשר הוקמה בשנת 1984, מתוך מטרה לקדם את מעמדה של האישה בישראל. העמותה הובילה בהצלחה יתרה לחקיקה של חוק שוויון הזדמנויות בעבודה וכן סייעה לשבור את תקרת הזכוכית של נשים בצבא. מדובר בעמותה פורצת דרך אשר סייעה רבות לקידום המעמד של נשים.

נגישות
גלילה לראש העמוד