איך לארגן יום כיף לנשים דתיות?

ארגון יום כיף לעובדים, זה תמיד דבר מבורך. כאשר מוציאים את העובדים ואת העובדות לפעילות מחוץ למשרד או למקום העבודה – אפשר להפריח מוטיבציה בחיי היום יום, לגבש בין צוותים, ובעיקר לתגמל את העובד על תרומתו למקום העבודה. אם אתם רוצים לארגן יום כיפי כזה עבור נשים דתיות, חשוב שתשימו לב לכמה דגשים חשובים:

יום כיף לנשים דתיות

קיום מצוות גם מחוץ למקום העבודה

במקומות עבודה שונים, ישנם תנאים עבור עובדים שמסייעים להם לקיים מצוות ולומר את התפילות הקבועות שהם נוהגים לשאת. בכך אפשר למצוא בתי כנסת במבנים תעשייתיים, כיורים לנטילת ידיים, ספרי תהילים ושאר עזרים.

אם אתם יוצאים מאזור המשרד, רצוי לומר לפני היציאה את ברכות השחר. בעוד שברכות אלה נאמרות בבוקר והן כוללות נטילת ידיים וביצוע שאר מצוות. הותירו מספיק זמן לפני היציאה, לאמירת תפילה זו. שימו לב אילו תפילות נאמרות בשאר שעות היום ותנו מספיק זמן גם לאמירת ברכות אחרות כמו ברכת המזון, שהחיינו, וכדומה.

התאמה של התכנים אל העובדות

מופעי סטנד אפ, סדנאות אימפרוביזציה, הופעות ועוד, כולם חלק מימי כיף לעובדים! נשים מכול הגוונים תשמחנה להשתתף ביום כזה. עם זאת, רצוי לבדוק טוב את התכנים שיועברו אל הנשים בפעילות וודאו כי הם אינם בעלי אופי מביך או פרובוקטיבי מידי.

הקפדה על כשרות

בימי כיף נהוג לאכול ארוחת בוקר (או לחלק סנדוויצ'ים לעובדים בשעות הבוקר),בעוד שמרבית הימים האלה יסתיימו בארוחת צהרים במסעדה טובה. כאשר אתם מארגנים יום כיף לנשים דתיות, שימו את הדגש על בחירת קייטרינג או מסעדה כשרה שמתאימה לימים כאלה. בחרו מסעדה עם כשרות שמקובלת כמעט על כל המשתתפות. במידה ויש מישהי שמחמירה בנוגע לכשרות – רצוי לדעת על כך מראש, תוך חלוקת שאלון העדפות לגבי הבילוי, כשמומלץ לחלקו כמה שבועות לפני.

התאמת מזג האוויר

במידה ובחרתם להוציא את העובדות ליום כיף שכולל טיול רגלי: בחרו ביום שאינו חם מידי, שכן נשים דתיות נוהגות ללבוש ביגוד צנוע שאינו חושף טפח וטפחיים. אם אתם יוצאים עם הצוות לטיול בכול עונה, דאגו לתנאים ראויים כמו מכלי שתייה גדולים, אוכל, הסעות והכינו את העובדות לטיול על ידי הצטיידות בכובעים, ביגוד קל ומשקפי שמש.

מדריכות או מדריכים?

ישנן נשים שישמחו לקבל הרצאות או להשתתף בסדנאות בהן המנחים הם גברים, ויש כאלה שפחות. כאשר אתם בוחרים את הפעילות וודאו כי לאף אחת מהמשתתפות אין בעיה עם מדריכים גברים. במידה וישנה בעייתיות – נסו לבחור פעילות לנשים בלבד. באמצעות מתן תשומת לב לכל הדגשים שהזכרנו, אפשר לארגן יום כיפי לנשים דתיות, מותאם אישית ומגבש!

נגישות
גלילה לראש העמוד