חגיגת יום הולדת בריאה: אפשר גם אחרת!

חגיגת יום הולדת בריאה

כל ילד מתרגש לקראת יום ההולדת הקרב ואף מתחיל לתכנן כיצד תיראה העוגה, כי עם כל הכבוד לאירוע שמציין יום מיוחד ועם כל הכבוד לבלונים ולקישוטים, ילדים בעיקר מתלהבים מעוגה שנאפית במיוחד עבורם. עם זאת, כאן אנו באים לומר שבהחלט אפשרי לארגן יום הולדת שהוא גם בריא וגם טעים. למה הכוונה? ראשית נרגיע – העוגה בהחלט נשארת והיא עדיין עשויה מקקאו, סוכר וכל מה שילדים אוהבים, אך עם שאר הדברים ניתן לשחק ולכוון לסגנון יותר בריא. סקרנים?

"איפה איפה העוגה"?

"אין חגיגה בלי עוגה" וכפי שציינו אין צורך לוותר עליה, אך פה נחדד שגם אותה ניתן להפוך ליותר בריאה, ולו באמצעות מעבר לסוכר חום, שימוש בביצים אורגניות, הימנעות מעומס של סוכריות (ביחרו בתותים במקום) וכדומה, כאשר אם מבקשים, גם הכנת עוגת שוקולד טבעונית תתקבל בשמחה גדולה, כי כל עוד מדובר בעוגת שוקולד טעימה ומתוקה, לילדים לא באמת אכפת אלו מצרכים היא מכילה. מה עוד? אל תישכחו נרות וזיקוקים – כי יש דברים שאין להם תחליף.

לא חטיפים כן פירות וירקות

ראשית נציין שהפעם לא תרכשו עבור יום ההולדת שתייה ממותקת וחטיפים, אלא כן תעצרו במדפי הירקות והפירות. שנרחיב? תשקלו להכין לילדים פלחי תירס חם, לבנות רכבת צבעונית מפלפלים, ליצור חיפושיות מעגבניות וזיתים שחורים, לבנות במהירות סירות מפרש ממלפפונים וקיסמים, להפוך פלפלים צבעוניים לכלי הגשה ועוד, כאשר טרם ציינו מה ניתן ליצור ממגוון מרהיב של פירות. מכאן שלעומת החטיפים שרק רוכשים ומפזרים בצלחת, במקרה זה ההורים נדרשים להשקיע מעט יותר, נדרשים להיכנס לאתרים מעוררי השראה (כגון אתר פינטרסט) ולגלות כמה דברים נהדרים (ופשוטים) ניתן לפסל מפירות וירקות.

עיצוב לצד יצירתיות

בטח אתם תוהים האם הילדים יזרמו, ועל כן נציין שהעיצוב חשוב ביותר, ופה טוב לדעת שניתן להשקיע בקלות באמצעות רכישה של מפה וכלים חד פעמיים ייעודיים לימי הולדת. קצת בלונים, דגלונים ומפיות (של פיות או סמי הכבאי) ואתם בדרך הנכונה. בנוסף, כפי שציינו מוטב ליצור עם הירקות והפירות מגוון עיצובים מרשימים, כך שהעין תמשוך את הילדים להביט ואף תפתח אצלם את יצר הסקרנות (והרעב), משמע מהר מאד הילדים יבקשו לטעום את "הגלגלים", את ה"כוכבים" וכדומה. אז כן, אתם נדרשים למעט יותר השקעה, אך גם הילדים יותר יתלהבו, ולו כי תחדשו להם ופשוט יהיה להם טעים.

הפעלות בריאות

לצד אוכל בריא, גם חשוב לציין שניתן למצוא הפעלות בריאות, וזאת בכדי להשלים את סך החוויה. מחפשים רעיונות? אם מדובר ביום הולדת לילדות, אפשר לארגן פעילות בסגנון של יום הולדת בספא, בה הילדות מניחות מלפפונים על העיניים, לומדות להכין מסכות מצמחי תבלין וכדומה. עוד רעיון נחמד וטבעי הוא לצאת מהבית וללמוד אודות ליקוט באזור הפתוח. כך הילדים ילמדו אודות צמחי הבר שבסביבתם ואף אלו מטעמים ניתן להפיק מהם. מכאן שאם רק מעט תפתחו את הראש, תגלו שעולם הבריאות מאוד מהנה ואף עשוי להיות אטרקטיבי עבור הילדים.

נגישות
גלילה לראש העמוד