בעלת אתר מכירות – פתרונות גיבוי שחשוב שתכירי

פתרונות גיבוי

בעלת אתר מכירות? מצוין ובהצלחה! אבל רגע – מה לגבי גיבוי? גיבוי הוא מסוג הדברים שאנשים לא מחבבים לעשות. זה גם לא תורם באופן מיידי לרווחים, כך שישנה נטייה שלא להשקיע בכך או להשאיר זאת למועד אחר. טעות גדולה! הנוהל המומלץ אצל מקצוענים, הוא בדיוק להיפך – לגבות, כבר מהתחלת הפעילות (במקרה זה, כבר משלב בניית האתר). זאת, מאחר שמצבים אשר דורשים שחזור מגיבוי (תקלות, טעויות, נוזקה), אכן מתרחשים במוקדם או במאוחר וכאשר זה קורה, גיבוי פעמים רבות מציל את המצב. כך עושים זאת:

גיבויים בענן

"גיבוי בענן" הוא שימוש בשרות גיבוי, אשר שומר עותקים של המידע החשוב לכן, אצל ספק השרות. באופן כזה, גם אם משהו יקרה לאתר ולמידע שבו, הגיבוי שמור בנפרד, במקום מאובטח. שרות ענן למטרה זו, חוסך את הצורך להתקין במחשב האישי שלכן תוכנת גיבוי ולנהל את הגיבויים ששמורים במחשב. גיבוי בענן כרוך לרוב בתהליך מהיר ופשוט וגם השחזור (במקרה הצורך) מהיר ופשוט. שניהם נגישים בכל זמן, מכל מקום, דרך מגוון התקני מחשוב (PC, סמארטפון, טאבלט). לכן, גיבוי בענן (פתרונות גיבוי של  GNS למשל) מומלצים לכל עסק. אתר מכירות חייב לתפקד היטב, כל הזמן. לשם כך, חיוני להבטיח שיש גיבוי טוב עבורו.

GNS

נרחיב מעט, לגבי הדוגמה שהבאנו בסעיף הקודם לשרות גיבוי ענן: שרות הגיבוי של GNS, זמין במחיר של החל מ-$12 לחודש בלבד. הוא מאפשר לקבוע תדירות גיבוי וכמובן, מה לגבות. לאחר מכן הגיבוי יבוצע באופן אוטומטי, כך שגם תחסכו זמן יקר וגם תבטיחו, שפעולה חיונית אכן מתבצעת באופן קבוע ותקין. התקשורת מול שרות הגיבוי מוגנת באמצעות הצפנה וכמובן, גם הגיבוי עצמו נשמר באופן מאובטח.

גיבוי מכלי יצירת האתר

סביר שהכלי שבאמצעותו הוקם האתר שלכן, מציע גם הוא אפשרויות גיבוי שונות. אתר שהוקם למשל באמצעות וורדפרס (פלטפורמה נפוצה במיוחד), ניתן לגיבוי בסיוע יכולות הגיבוי אשר מובנות בוורדפרס. אגב, היכן תשמרו את קבצי הגיבוי, זו כבר שאלה אחרת ושאלה חשובה. ניתן לשמור זאת במחשב האישי שלכן, אבל כפי שציינו קודם – גיבוי לשרות מרוחק (בענן) הוא בעל יתרונות רבים. אם האתר הוקם באמצעות שרות הקמת אתרים מסוג WYSIWYG (הקמה ללא תכנות), סביר שמנגנון ההקמה כולל גם אפשרויות גיבוי שונות.

גיבוי למדיה חיצונית

אפשרות נוספת, היא לבצע גיבוי ולשמור אותו, על גבי מדיית אחסון חיצונית שבבעלותכן. דיסק און קי פשוט, שיכול להתחבר אפילו למחזיק מפתחות, יוכל בקלות לאחסן קבצים רבים מסוגים שונים. "דיסק חיצוני" יוכל לאחסן נפחים גדולים עוד יותר. אפשרויות אלה, לא מתנגשות עם גיבוי לענן ולא מחליפות אותו, אלא עשויות להשלים את התמונה.

טיפים לגיבוי

חשוב לעשות סדר

חשוב מאוד, שתתארגנו לגבי נושא הגיבוי באופן מסודר. פירוש הדבר, להבין מה בדיוק מגובה, להיכן, כיצד, באיזו תדירות וממה חשוב לכן לשמור גם גרסאות ישנות?

גיבוי למה שמסביב

מאחר שכבר מטפלים בגיבוי, כדאי לשים לב, האם יש לכן דברים נוספים שתרצו לגבות? למשל תכתובות אימייל?

ניתן לגבות הכול

קחו בחשבון, שהאחסון כיום זול מאוד ולכן, ניתן לגבות היקפי מידע גדולים מאוד, במחיר נמוך.

עם זאת, אולי תרצו להבטיח שאין לכן כפילויות מידע (כבר במידע המקורי, עוד לפני הגיבוי).

בדקו את הגיבוי

חיוני לבדוק את הגיבוי. כלומר, לנסות ואפילו לתרגל, שחזור מגיבוי.

לסיכום

חשוב מאוד לטפל בנושא הגיבוי! וגיבוי בענן הוא כיוון מומלץ בכל מקרה.

נגישות
גלילה לראש העמוד