לימודי עיצוב אופנה: קורס לנשים (ולא רק!) עם חוש לסטייל

לימודי עיצוב אופנה

אם בעבר, לימודי עיצוב אופנה נלמדו באופן מקצועי רק באירופה, הרי שכיום יש לא מעט קורסים מצוינים גם בישראל, כאלה שיעניקו לכן כלים מעולים וידע נרחב בתחום. סקרניות? ריכזנו בעבורכן את כל המידע הנחוץ בנושא.

מגמת עלייה בתחום עיצוב האופנה

לא מעט נשים (ולמען האמת גם גברים), נרשמו בשנים האחרונות ללימודי עיצוב אופנה, מתוך מטרה להגשים את החלום ולהפוך את התחביב לעסק של ממש. עם השנים התחום התפתח באופן ניכר בישראל, וכיום ניתן ללמוד עיצוב אופנה ברמה גבוהה, גם בלי לטוס להשתלמויות או קורסים במילאנו או יעדים אחרים ברחבי אירופה.

הלימודים עצמם מקנים כלים חשובים לעיצוב אופנה, אבל אין ספק שכדי לעבוד בתחום ולהצליח – דרוש כישרון, ודרושה גם הבנה בעולם האופנה, ולו כדי לפתח את העיצובים והסקיצות לקולקציות ייחודיות. כיום, מרבית מעצבות האופנה מתנהלות באופן עצמאי (כלומר, נדמה שיש יותר עצמאיות מאשר שכירות), וכדי לפתוח סטודיו בתחום, יש לדאוג למכלול אלמנטים, ובין היתר גם לרכוש חומרי גלם איכותיים. פה נעצור לציין שקטלוג בדים מגוון ניתן למצוא באתר האונליין "קדנה", ובלא מעט חנויות בדים מובחרות שנמצאות בנחלת בנימין שבתל אביב (שהרי זה המקום האידיאלי לרכוש בו בדים במחירים נוחים). לצד זה, יש להצטייד כמובן במכונת תפירה טובה, וסטודיו קטן (גם אם ביתי) לטובת העשייה.

לימודי עיצוב אופנה: קורסים מעשירים ומקצוע חלומי

לא מעט בתי ספר לאופנה מציעים כיום מסלולי לימודים מצוינים, שכוללים שלל הכשרות וקורסים שיעניקו לכן כלים וידע בתחום. ההכשרות יאפשרו לכן להכיר את התחום על בוריו, להבין כיצד עובדים נכון עם מכונת התפירה וכיצד הופכים סקיצות שצוירו על נייר לבגדים מרשימים ואיכותיים. בין הקורסים השונים תמצאו קורסי תדמיתנות, עיצוב שמלות ערב ושמלות כלה, קורסי תפירה (החל מתפירה בסיסית ועד לתפירה למתקדמות), קורס לשיטות עבודה נכונות, היכרות עם סוגי הבדים השונים ועוד.

נוסף לידע שתרכשו בתחום והכלים שיסייעו לכם להתפתח, תוכלו גם לפתח את החשיבה היצירתית שלכן, ולמתוח את גבולות היצירתיות, זאת באמצעות תרגילי עיצוב שונים שתקבלו במסגרת הלימודים, והאפשרות להתנסות בשלל פרויקטים מגוונים (שאולי לא הייתן מתנסות בהן לולא הלימודים). המטרה היא שבסוף הקורס, תוכלו לעצב מגוון רחב של פריטים, ותוכלו לגבש את הסטייל והקו העיצובי שלכן.

למי יתאימו הלימודים?

בגדול – למי שאוהבת את התחום. עיצוב אופנה הוא תחום יצירתי ועשיר במיוחד, והוא אינו מתאים לכל אחת. עם זאת, טוב לדעת שאם תבחרו להיות עצמאיות, מדובר במקצוע שיכול להתאים לאימהות, זאת בשל העובדה שתוכלו לקבוע את זמני העבודה שלכן. כמו כן, ניתן למצוא עבודה בתחום גם כשכירות, אבל מרבית בוגרות הקורס בוחרות לפתוח סטודיו עצמאי (כל אחת בנישה שמעניינת אותה, החל מעיצוב שמלות כלה, ועד לעיצוב בגדי ילדים).

 

אם נסכם את הנאמר מעלה, אין ספק שלימודי עיצוב אופנה הם בין הלימודים הנחשקים ביותר בישראל, ובעיקר בקרב נשים יצירתיות שחובבות את התחום. הלימודים יעניקו לכן את כל הכלים הנחוצים (כאשר בהחלט כדאי ורצוי להמשיך להתמקצע גם לאחר מכן), זאת לצד ידע נרחב ומקצועי. בישראל יש שלל בתי ספר שיאפשרו לכן לרכוש השכלה בתחום האופנה, בין אם מדובר בסדנאות קצרות או קורסי לטווח הארוך.

בהצלחה.

נגישות
גלילה לראש העמוד