לחשוב על העתיד: מקצועות שיכולים להתאים לאמהות

לא מעט נשים נתקלות במהלך הקריירה בסוגיה קשה: האם להמשיך בקריירה התובענית או לחילופין לעצור את גלגל העבודה ולהישאר עם הילדים בבית? ובכן, את לא חייבת לוותר. במדריך הבא נציג בפנייך סקירה של מקצועות שיכולים להתאים לאמהות עובדות, כך שתוכלי לחשוב על העתיד.

שילוב של קריירה וחיי משפחה: זה אפשרי וגם את יכולה

אם בעבר נשים נאלצו לבצע בחירה לא פשוטה הנוגעת להמשך עתידן המקצועי, כיום ניתן להשתלב במגוון רחב של מקצועות ולנהל חיי משפחה בשילוב של קריירה ענפה ומצליחה. החשיבה לעתיד היא חלק משמעותי ובלתי נפרד מהשאיפות של כל אישה, ולכן בכדי להקל עלייך החלטנו להציג בפנייך מספר מקצועות מבוקשים אשר באמצעותם תוכלי גם לשלב בין קריירה לטווח הרחוק וגם לנהל חיי משפחה יציבים עם הילדים. אפשר גם אחרת, וחשוב לזכור זאת וליישם לקראת העתיד הקרוב:

משאבי אנוש

משאבי אנוש כפי שהכרנו בעבר השתנו בלי הכר, וזאת בשל כניסה של חברות מובילות אשר מציעות מגוון רחב של שירותים מעבר למשאבי האנוש הבסיסים, זאת במסגרת קבלת אחריות על רווחת העובדים, גיוס והשמה וכן ניהול שוטף של כוח האדם. יש ביקוש ללימודי משאבי אנוש מצד נשים, בשל העובדה כי מדובר בלימודים מרתקים המשלבים פן פרקטי ומעשי, כאשר בסוף הלימודים ניתן להשתלב בעבודה בחברת השמה או לעבוד בתוך ארגונים וחברות, במשרת אם.

מורה

התנאים של המורים והמורות בישראל השתפרו באופן משמעותי בעשור האחרון, הן מבחינת תנאי השכר והן מבחינת התנאים הסוציאליים. גם הדרישה למקצוע, בעיקר בקרב אקדמאים, עלתה באופן משמעותי. להיות מורה בישראל זו ללא ספק שליחות ולא עבודה רגילה, והיא מגלמת בחובה אפשרות לחנך את דור העתיד כמו גם להוות דמות משמעותית בעבור ילדים ובני נוער. בעבור אימהות, המשרה מגלמת אפשרות לניהול של חיי משפחה בשל השעות הנוחות יחסית כמו גם ימי החופשה.

לחשוב על העתיד - מקצועות שיכולים להתאים לאמהות

מדריכת חוגים

אם התשוקה שלך היא לעבוד עם ילדים ואת לא רוצה להיכנס למערכת החינוך, תוכלי בהחלט להשתלב בתוך מדריכת חוגים במגוון עצום של תחומים. חוגים לילדים כמו גם לפעוטות זוכים לביקוש שיא מצד הורים, ועל כן אם יש לך תשוקה למקצוע מסוים תוכלי בהחלט להפוך אותו לקריירה מצליחה. באתרי האינטרנט ניתן לאתר בקלות משרות בתחום, בפריסה ארצית ועבודה בשעות נוחות (לעיתים כולל הסעות).

שירות טלפוני

במוקד טלפוני תוכלי לשלב בין חיי המשפחה לעבודה, בשל גמישות בשעות העבודה ואפשרות גם לעבוד מהבית. כיום לא מדובר רק בשירות טלפוני של שירות לקוחות אלא באפשרות להפוך למזכירה אישית כמו גם לתפעל את עבודת האדמיניסטרציה, באמצעות משרת אם. מדובר במשרה גמישה ובעלת אפשרות קידום גם לניהול, והיא מגלמת בחובה גם תנאים מצוינים בדמות שכר וכן אפשרות לעבודה מהמשרד ומהבית, בהתאם לשעות הנוחות לך.

נגישות
גלילה לראש העמוד