תהליך גיוס בנות בצה"ל: תוכלי להשיג את התפקיד המתאים בשבילך

במקום לבזבז את שנותייך הטובות ביותר בתפקיד שלא מממש את הפוטנציאל שלך, תוכלי להתכונן מראש ולקבל תפקיד שלא רק מתאים בעבורך אלא גם יכול להזניק את הקריירה באזרחות. כיצד תעשי זאת? להלן טיפים שיכולים לסייע לך בתהליך.

עומדת להתגייס בקרוב? ובכן, זה הזמן להתכונן לקראת תפקיד חלומותייך

כמו כל נערה, את בוודאי מתרגשת מאוד לקראת הגיוס שלך לצה"ל. אולם, למרות ההתרגשות הרבה חשוב להבין כי תהליך הגיוס חייב להתבצע באופן שמותאם לכישורים שלך, כך שתוכלי להוציא אותם לידי ביטוי ואף לנצל את הפלטפורמה הצבאית לצורך קריירה באזרחות. ישנם לא מעט תפקידים לבנות שמאפשרים לך ללמוד ולהתמקצע ואף לפצוח בקריירה צבאית עשירה או לחילופין לנצל את הידע שרכשת לטובת תפקידים באזרחות, בעיקר בתחום המחשוב, משאבי אנוש ועוד. המסגרת הצבאית עלולה לא פעם להוביל לתחושה של עוגמת נפש בעקבות תפקיד שאינו מתאים לאופי או לסל הכישורים, ולכן ברגע שאת מקבלת צו ראשון עלייך להתכונן בצורה יסודית – מתוך מטרה לשפר את הסיכויים שלך להתקבל לתפקידים איכותיים.

תהליך גיוס בנות בצהל תוכלי להשיג את התפקיד המתאים בשבילך

כיצד מתכוננים לצו ראשון?

בדיוק כמו שאת מתכוננת למבחן חשוב או לראיון עבודה, כך עלייך להתכונן לקראת הצו הראשון. מומלץ להתחיל את ההכנות לפחות כחודשיים לפני ההתייצבות, וזאת דרך התנסות במבחנים אותם ניתן להוריד אונליין דרך אתרים מתמחים כמו גם לבצע סימולציות של ראיונות אל מול בני המשפחה או חברים, כך שתוכלי להביע את עצמך בצורה הטובה ביותר במעמד הפגישה עם מאבחנת פסיכוטכנית. חשוב להיות ממוקדת מטרה ולהבין כי בסופו של דבר מדובר במבחן שקובע את הקב"א שלך, ועל כן רצוי לפנות זמן בכל יום לצורך מעבר על מבחנים כמו גם עבודה עם טיימר, כך שתוכלי לבחון את הזמנים שלך ובהתאם לכך לשפר אותם. דרך מצוינת להתכונן לקראת צו ראשון היא לגבש סביבך קבוצת לימודים עם חברות וחברים מבית הספר, כך שתוכלו לבחון אחד את השנייה ואף לעודד את המוטיבציה לקראת המבחנים. מעבר לכך, אם את מתכננת להתקבל לתפקיד קרבי, זה הזמן לעבוד על סרגל המאמצים שלך ולשפר את הכושר הגופני באמצעות הצטרפות לקבוצות של צעירים לפני גיוס תוכלי גם לעורר את המוטיבציה שלך וגם לשפר את הכושר הגופני, מתוך מטרה להגיע מוכנה לקראת המיונים ליחידות קרביות שנחשבים לקשים מאוד בעבור בנות שלא עשו הכנה מוקדמת.

הכנה מנטאלית – חלק בלתי נפרד מההכנות

מעבר להיבט של לימודים והכנות למבחן, חשוב לעבוד גם על הכנה מנטאלית. המסגרת הצבאית היא מסגרת נוקשה ולא פעם גורמת לתחושות קשות, בעיקר בשלב המבחנים והמיונים לקראת תפקידים מבוקשים. בשל כך, הכנה מנטלית דרך צפייה בסרטונים של העלאת הדימוי והביטחון העצמי לצד חיזוק המוטיבציה שלך. אם את מרגישה שאת לא מצליחה לעשות את זה לבד, תוכלי בהחלט להצטרף כאמור לקבוצות של מתגייסים שמבצעים הכנה לקראת הגיוס כחצי שנה ולעיתים גם שנה לקראת הגיוס, במסגרת של מכינה. מדובר בפלטפורמה מצוינת בעבורך להגביר את המוטיבציה לקראת קבלה לתפקידים מסוימים בצבא, בייחוד אם מדובר בתפקיד קרבי. קחי בחשבון כי ההצטרפות למכינה דורשת לא מעט זמן ומאמץ מצדך, ולכן הכנה מנטאלית מהווה חלק משמעותי ובלתי נפרד מהיכולת שלך להתמודד עם האתגרים הניצבים בפנייך.

לסיכום, בין אם את מתכננת להתקבל ליחידה קרבית או מודיעינית, חשוב להבין כי הכנה מוקדמת מהווה את הבסיס לקראת עתידך בצבא. השקיעי, תני לעצמך את המקום לחזק את הדימוי והביטחון העצמי כמו גם להגביר את הנחישות, ותוכלי להתקבל לתפקיד שמשקף את היכולות האישיות שלך גם תורם לעתידך באזרחות, מתוך הבנה כי השנים בצבא הן שנים משמעותיות אותן צריך לנצל עד תום – ולהוביל בסופו של דבר לפיתוח אישי אותו ניתן לעבור דרך תפקידים לבנות שמובילים ליצירה של קריירה צבאית מפוארת או לחילופין מינוף של התקופה לקראת תפקידים עתידיים באזרחות, כחלק מסל כלים אותו ניתן לקבל רק בצבא הגנה לישראל.

נגישות
גלילה לראש העמוד