מה עושים לאחר טיפול קוסמטי שבוצע ברשלנות?

רשלנות לאחר טיפול קוסמטי

מדי שנה מתבצעים בישראל אלפי טיפולים קוסמטיים. לרוב התפיסה הרווחת כי מדובר בטיפול קליל, לא פעם הוא עלול להסתבך ולגרום לנזק למטופל. אם עברתן טיפול קוסמטי ואתן סבורות כי הוא בוצע ברשלנות, אלו הצעדים הנדרשים בדרך לקבלת הפיצוי.

עברתן טיפול קוסמטי ואתן חושדות שהוא בוצע ברשלנות? אתן לא לבד

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה מדאיגה בכל הקשור להגשת תביעות בתחום של רשלנות רפואית בענף הקוסמטיקה. למרות שהתפיסה הרווחת היא שטיפולים קוסמטיים הם טיפולים קלילים ולא משמעותיים, גם טיפול קוסמטי פשוט עלול להסתבך ולהותיר את המטופל עם צלקות וכאבים לכל החיים. רק לאחרונה פסק בית המשפט פיצוי בסך 103,000 ₪ בעבור מטופלת אשר עברה טיפול קוסמטי להסרת נימי דם באזור הפנים, כאשר זמן קצר לאחר הטיפול הבחינה במטופלת כי נוצרו חורים וצלקות, כתוצאה מרשלנות של המטפל. לא מדובר במקרה יחיד, ולכן חשוב להבין כי אם עברתן לאחרונה טיפול ואתן סבורות שהוא בוצע ברשלנות, תוכלו לקבל פיצוי כספי בגין הנזקים. על מנת לקבל את הפיצוי, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית. ופה נעצור לציין שניתן לקבל ייעוץ משפטי מעורכי דין באתר RLAW.

דרך פגישת הייעוץ עם עורך הדין תוכלו לבדוק האם המקרה שלכן אכן עומד בהגדרה של רשלנות רפואית בהתאם לניסיונו של עורך הדין ולראיות אותן תציגו, ובהתאם לכך ייקבע גם גובה הפיצוי אותו תדרשו.

כיצד תוכלו לדעת האם המקרה שלכם עומד בהגדרה של רשלנות?

כדי שבית המשפט יקבל את הטענה כי המטפל/ת התנהל ברשלנות, נדרש לבצע פעולות שונות. ראשית, יש לאסוף את כל המסמכים הרפואיים הנוגעים למקרה, החל מפגישות אצל הרופא ועד לאשפוז – במקרה של כוויות לדוגמה כתוצאה מטיפול הסרת שיער. נוסף לכך, עורך הדין יפעל לצורך קבלת חוות דעת מטעם מומחה לתחום, כדי לבסס את הטענה כי המטפל התרשל בתפקידו וכתוצאה מכך נגרם נזק. אם הפסדתן ימי עבודה כתוצאה מהטיפול, גם כאן ניתן לקבל פיצוי ונדרש לקבל מהמעסיק את המסמכים המאשרים כי אכן הייתן בחופשת מחלה. ככל שתהיו ממוקדות יותר מבחינת המסמכים הרלוונטיים, כך תוכלו לבנות תיק ראיות מבוסס.

את מי ניתן לתבוע בעקבות רשלנות בטיפול קוסמטי?

חשוב להבין כי בתהליך של תביעת רשלנות ניתן לתבוע לא רק את המטפל/ת אלא גם את המכון או המוסד בו בוצע הטיפול, בשל העובדה כי מטפלים וקוסמטיקאיות חשופים לתביעה משפטית, בשל האחריות שלהם כלפיכם. רשלנות יכולה להתבצע לא רק בשל הטיפול עצמו אלא גם בשל אי מתן מידע מספק אודות הסיכונים של הטיפול, ולכן ישנה עילה גם במקרה הזה.

לסיכום, התייעצות עם עורך דין ואיסוף מסמכים מהווים את השלבים החשובים בדרך להגשת תביעה, ובהתאם גם קבלת פיצוי כספי.

נגישות
גלילה לראש העמוד