מה אפשר לעשות אם המזרן לא נוח?

טופר

אנו שוהים כשליש מחיינו במיטה, ולכן למזרן יש השפעה ישירה על בריאותנו ועל איכות השינה. אם אתם מתקשים להירדם או מרגישים כאבים, המדריך הבא הוא בדיוק בשבילכם.

המזרן לא נוח? אלו הצעדים בהם ניתן לנקוט לצורך שיפור איכות השינה

מזרן לא נוח מהווה מטרד בריאותי מהמעלה הראשונה. למעשה, בעבור אנשים אשר סובלים מכאבי גב או מתקשים להירדם מדובר בבעיה משמעותית אשר משפיעה לא רק על איכות השינה ובהתאם לכך הערנות בשעות היום, אלא גם על הבריאות. זו הנקודה להסביר כי אורך החיים של מזרן הוא לרוב בין 7-10 שנים, ולכן אם יש ברשותכם מזרן ישן, כנראה שזה הסימן להחליף אותו במזרן איכותי ואורטופדי. שימו לב כי אתם מבצעים רכישה דרך חנות מקצועית ובעלת המלצות מוכחות בתחום, וזאת בכדי שתוכלו לבצע רכישה משתלמת של מזרן מותאם אישית. זה הזמן להסביר כי בשנים האחרונות ענף המזרנים עובר שינויים משמעותיים, וזאת בשל פיתוח של מזרנים בהתאמה אישית הן מבחינת הקשיחות והן מבחינת חומרי הגלם בהם משתמשים. מאחר ומדובר בהשקעה כספית לא מבוטלת, סקר שוק והתנסות במספר סוגים של מזרנים יכול בהחלט להבטיח כי הרכישה שלכם תהיה נכונה ומשתלמת, לטווח הרחוק.

שימוש בעזרים לצורך שיפור דרגת הקשיחות של המזרן

לא פעם, הסיבה לחוסר נוחות בעת שהייה על המזרן היא דרגת הקשיחות. לרוב, כאשר רוכשים מזרן חדש הוא עשוי להיות קשיח מדי, ולכן  ניתן להשתמש בטופר כדי להוסיף לתחושת הנוחות של המזרן. טופר הוא למעשה שכבה חיצונית דקה במיוחד (לרוב בעובי של 5 ס"מ) אותה מניחים על גבי המזרן, ובכך מעניקים תחושה של נוחות מפנקת – ללא צורך בהוצאה כספית נוספת. הטופר פותח במקור בעבור סוכנות החלל האמריקאית, אולם בשל היתרונות הרבים שלו הוא נמכר כעת גם בעבור המגזר הפרטי. הטופר מאפשר לגוף "לשקוע" אל תוך המזרן, ולאחר שהחומר קולט את חום הגוף הוא זוכר אותו ובהתאם לכך מאפשר למזרן לקלוט את מבנה הגב לצורך יצירת התאמה מושלמת. מדובר באביזר איכותי ונגיש מבחינת המחיר, ועל כן מדובר בדרך מצוינת לצורך שינוי הרגל השינה לחיוביים וטובים יותר.

נוחות היא לא מילה גסה – בייחוד כאשר מדובר באיכות השינה

לסיכום, באמצעות רכישה של מזרן חדש או שימוש בטופר ניתן בהחלט להעניק תחושה של נוחות וכתוצאה ישירה מכך גם איכות שינה ועוררות גבוהה יותר במשך היום שלנו. נוחות היא לא מילה גסה, בייחוד כאשר שורה של מחקרים מצאו קשר ישיר בין איכות השינה לבין הבריאות ותחושת הערנות. על כן, צעדים קטנים כמו רכישה של טופר מהווים דרך מצוינת לשיפור הנוחות ובהתאם לכך יצירת סביבת שינה מפנקת ונעימה – ממש כאילו אתם במלון או בצימר.

נגישות
גלילה לראש העמוד